partneři

Cesky Rybarsky SvazModerní rybář

Přihlášení :: Registrace
KVĚTEN 2018
Jan Sýkora | Editorial | Komentáře
Vážení čtenáři, přátelé od vody!
 
Koncem května vstupuje v platnost evropské nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). O tom, co to znamená pro rybáře, se dozvíte na následující dvoustraně z úvodníku Jana Štípka. Je to čtení výživné a ani bych se nedivil, kdyby někoho kleplo.
 
V této situaci budeme muset být opatrnější i v redakci. Nedávno mi jeden čtenář vyčinil. V naší rozsáhlé rubrice Napsali jste nám jsem zveřejnil podstatnou část jeho dopisu. Domníval jsem se, že když čtenář píše do redakce, předpokládá zveřejnění příspěvku, většinou si to i vyloženě přeje. Praxe je taková, že nechce-li čtenář svůj příspěvek otisknout, měl by to napsat a já to pak samozřejmě vždy respektuji.
 
Ještě složitější to bude nadále s fotkami dětí. K otištění fotografie kluka nebo holčičky s rybou bychom správně měli mít písemné svolení rodičů, i když nám fotku do redakce právě rodiče poslali. Ti by ostatně správně měli vyjádřit své svolení i v případě, kdy nám snímky dětí posílají babičky, dědové, tetičky, strejdové, popřípadě vedoucí rybářských kroužků. Tak úzkoprsý být nemíním. K přemýšlení se snažím používat hlavu a mozek mi napovídá, že pošle-li táta do redakce fotku svého štěstím rozzářeného kluka s kaprem, tak si přeje i její zveřejnění. A že pošle-li fotku děda, tak je to úplně fuk. Takže mám prosbu: Zapomenete-li připojit k fotografi i svůj souhlas k otištění, tak nás později, prosím, nežalujte!
 
Po Evropě se toulají desítky tisíc lidí z jiných kontinentů, o nichž nikdo nic neví. Některé země tiše tolerují mnohoženství, sňatky s dětskými nevěstami. Na sociální dávky těm, kteří nepracují a patrně nikdy pracovat nebudou, se vyplácejí horentní částky, které údajně některé rodiny pobírají hned na několika místech. A tradiční obyvatele, vesměs plátce vysokých daní, byrokratická Evropa „chrání“ tím, že jim postupně ukládá další a další povinnosti a dokonce je vcelku pravidelně školí, co si mají myslet a který názor je už za čarou.
 
Mějte se květnově! A pánové! V měsíci lásky nepokukujte po opačném pohlaví ani u vody, mohlo by to skončit žalobou!
 
Vladimír Urban

 

Komentáře

Přidat komentář: