partneři

Cesky Rybarsky SvazModerní rybář

Přihlášení :: Registrace
BŘEZEN 2017
Jan Sýkora | Editorial | Komentáře
Vážení čtenáři, přátelé od vody!
 
Všem čtenářům, kteří napsali, že jsme jim novou tváří časopisu docela kapli do noty, za zpětnou vazbu děkujeme. O vašich námětech na vylepšení samozřejmě přemýšlíme a některé z nich opravdu stoji za hřích, jak se říká. Děkujeme ale i hrstce čtenářů, která nám sdělila, že kosmetická proměna Rybářství byla vcelku zbytečná a že by redakce raději měla vynaložit energii na to, jak napravit nešvary v rybařině, potažmo v celém Českém rybářském svazu.
 
Na předlouhé rozbory jsme v naši miniaturní redakci, kde obsah toho kterého čísla zajišťuje a příspěvky rediguje jediný člověk, malí páni, přátelé. Jednak časopis vychází pouze dvanáctkrát do roka a na jednom číslu je práce jako na kostele, jednak nechceme čtenáře zahlcovat půtkami, suchými čísly a výčty nejrůznějších statistik, protože jsme především zájmovým magazínem, který vám chce přinášet co nejširší záběr informací a žánrů ze života pod vodou a kolem ni. Našim cílem je, abyste na stránkách Rybářství našli měsíc co měsíc poutavé, poučné, inspirativní a zábavné čtení s pěknými fotkami. Před nešvary a problémy oči samozřejmě nezavíráme, ale názorové bitvy v rámci nejrůznějších témat, které se mnohdy odehrávají i bez naprosto elementárních znalostí problému, nechť probíhají kupříkladu na internetových fórech. Tam se toho na teto úrovni vejde! Kdo z vás aspoň občas nějakou podobnou válku slov sledoval, ten ví, o čem píši. My se touto cestou pouštět nebudeme, čímž ovšem netvrdím, že se budeme nepříjemnostem vyhýbat, ale mlácení slámy se u nás konat nebude. Má-li někdo problém se svou MO, US, či Radou ČRS, nechť napíše e-mail (nebo dopis) na příslušnou instituci a odpovědi se dočká, popřípadě mu ji zprostředkuji, jak to mám ve zvyku. Ale musím znát adresu tazatele, anonymy ignoruji.
 
Poslední záležitost, kterou zmíním, je prosbička k těm čtenářům, kteří se čas od času ptají, proč je v časopisu to či ono. Odpověď je jednoduchá. Někdo až za hrob miluje kapry, další vyznává muškaření, jiny upřednostňuje feeder. Někomu stačí ke štěstí ulovit pěknou a hlavně zdravou rybku, jiný touží po trofejní. Někdo ryby jí, další si k obědu da nanejvýš filé. Jiného zajímají cestopisné příspěvky, další miluje rybářskou latinu. A tady znovu platí to, co jsem už říkal. Chceme byt časopisem pestrým, magazínem pro všechny, takže poprosím o trochu trpělivosti, ať se dostane na všechny.
 
Mějte se březnově!
 
Vladimír Urban

Komentáře

Přidat komentář: