partneři

Cesky Rybarsky SvazModerní rybář

Přihlášení :: Registrace
BŘEZEN 2014
Jan Sýkora | Editorial | Komentáře
Vážení čtenáři,  přátelé od vody!
                 
Kromě toho, že se s drtivou většinou z vás těším na jaro, mám pro vás dobrou zprávu… Hrozba zdražení Rybářství sice zcela nepominula, ale zatím ji docela se slušným úspěchem zažehnáváme. Čtenář Velechovský se mě ptal, co to bylo z naší strany za taktiku, zda jsme si pohrůžkou zdražení a výhodami včasného předplacení náhodou nechtěli uměle zvýšit počet našich nejvěrnějších čtenářů, tedy předplatitelů… Na dotaz mu odpovídám v rubrice Napsali jste nám. Konstatuji, že úsporná opatření a nejrůznější jednání s partnery se nám prostě povedla, takže jsme zatím k nepopulárnímu kroku přistoupit nemuseli. Popravdě říkám, že jsem tomu rád a všichni v redakci jsme na tuto skutečnost náležitě pyšní.
 
Dovolte mi, abych vás oslovil s prosbičkou, kterou mi adresoval hospodář jihočeského územního svazu Milan Hladík. Při příležitosti nadcházejícího světového šampionátu v muškaření, který proběhne na konci května na jihu Čech, organizátoři připravují výstavu o historii muškaření. Ta se bude konat v Muzeu lesnictví, myslivosti a rybářství na zámku Ohrada v Hluboké nad Vltavou. A Milan Hladík se zdvořile obrací ke všem rybářům a touto cestou je žádá, zda by organizátorům nebyli ochotní zapůjčit či darovat nejrůznější historické vybavení. Pokud ano, pište na e-mail milanhladahoo.co.uk anebo volejte na číslo 602 528 006. Vernisáž výstavy proběhne 1. 4. 2014. Organizátoři všem moc děkují.
 
Těší nás každý dopis, který do redakce přijde a jsme rádi i za kritické ohlasy, to mi věřte. Jsou však psaní, která vás zahřejí obzvláště. Jedno takové mi přišlo od desetiletého Jardy Chluda. Píše: „Zdravím vás z dalekého Znojma a moc vám děkuji za zveřejnění článku o první štice, kterou jsem ulovil. Když to taťka nalistoval a uviděl, radostí mu vyhrkly slzy. A taky vám děkuji za honorář, který jste mi poslali. Peníze jsem dal Ježíškovi a ten mi pak přinesl zbrusu nový prut na přívlač – i s navijákem. Měl jsem obrovskou radost. No a jako bonus mi taťka opatřil pstruhovou povolenku, abych slavil úspěch i se pstruhy. Moc vám děkuji, váš Jarda.“
 
Milý Jardo, kamaráde! I my ti moc děkujeme a až chytíš svého prvního pstruha, na kterého se vydáš už za pár týdnů, klidně nám napiš další příběh a pošli i fotografii. Pozdravuj tátu a mějte se tam u vás ve Znojmě hezky. Znám to tam dobře, v mládí jsem jezdil za dědou a babičkou do nedalekých Moravských Budějovic, takže Znojmo pro mě není daleko ani náhodou.
 
A vy, vážení čtenáři, se mějte také hezky, tentokrát březnově a pojďme se na to nadcházející jaro těšit opravdu pořádně!
 
VLADIMÍR URBAN

Komentáře

Přidat komentář: