partneři

Cesky Rybarsky SvazModerní rybář

Přihlášení :: Registrace
DĚTI - 02/2013
Jan Sýkora | Novinky | Komentáře
 
Ještě pár týdnů a zase bude pěkně. Příroda se začne pozvolna probouzet, začne vonět předjařím a vy si budete moci pomalinku připravovat své rybářské náčiní, aby bylo v pořádku v době, kdy začnete chodit na ryby. Tak se společně těšme, až vše konečně propukne! A klidně nám můžete napsat, jak vás zima nudila. Anebo jste se vydali lovit ryby na dírkách?
 
 
 
NA RYBÁCH V POLIČCE
 
V Poličce se konaly koncem listopadu na jednom soukromém revíru rybářské závody se zaměřením na candáta. Závodilo mnoho rybářů. S kamarádem Tomášem jsme si řekli, že bychom tam po klání mohli zajet, přece závodníci nemohli všechny candáty vychytat!
 
Rodiče mě pustili, takže hurá do akce! Rychle jsem se zabalil, připravil pruty a šel spát. Ráno mi nezazvonil budík, měl jsem to tak tak. Čekala mě cesta do 20 km vzdáleného Jablonce, ještěže jsem jel autem s tátou. Jakub taky nestíhal. Po cestě jsme nabrali ještě třetího kamaráda. Všichni jsme se pak společně vydali do Poličky.
 
Okamžitě po příjezdu jsme šli lovit. Zprvu na malé nástražní rybičky. Ty mi ale později došly, takže jsem se zaměřil na pstruhy. První den neměl nikdo na candáta štěstí. Dostal jsem prvního pstruha a když kamarádům taky došly rybičky, i oni si ulovili pstruhy. Do večera jsme zvládli deset duháků. Pak už se ale nad vodu snesla tma, takže jsme zamířili do chajdy, navečeřeli jsme se a šli spát.
 
Druhý den jsme se všichni tři zaměřili na štiky. Ale kdepak, nešly a nešly. Jednu jsem ale nakonec zvládl. Byla sice maličká, dostal jsem ji na vlasec bez lanka, ale měřila jen 42 cm, prostě štíhle. Přesto mě potěšila.
 
JAKUB FAJFR, 14 let, Tanvald

 
AHOJ KAMARÁDI!
 
Před rokem jsem psal, že začnu chodit do rybářského kroužku a taky jsem vám poslal fotku první štiky, kterou jsem pustil s tím, ať mi pošle na udici babičku. Dneska už mám svůj rybářský lístek, patřím do Hustopečí nad Bečvou a nejraději lovím přívlačí. Považte, že jsem přesně za rok od té první štiky ulovil další. Nijak zvlášť velká nebyla, ale větší než ta první byla určitě. Možná to byla ta samá, jenže trochu vyrostla. Měl jsem velikou radost a hned jsem se těšil na další úlovky.
 
SAMUEL PETRIK

 
PRVNÍ VÝPRAVA NA HELIOS
 
Mé první kroky k větším kaprům vedly na Helios. Domluva s nejlepším kamarádem byla velmi rychlá. Dále už šlo všechno jako po másle. Autobus, příjezd, koupení povolenek, příprava náčiní a lov.
 
Začali jsme s přívlačí. V prvním rybníku byli  pstru zi. V druhém, větším, pak především kapři. Zprvu nám velké problémy dělaly traviny a rákosí. Ale zvládli jsme to. Jako první byl za pečlivé prochytávání vody odměněn Honza. Každý jsme zvolili jinou lokalitu a dívali se na sebe z konců rybníka. Chytal jsem mezi keři a předpokládal, že se zde bude ukrývat nějaký draveček. Snažil jsem se, seč jsem mohl, ale pořád nic. Pak se ale na mou rotační třpytku něco vrhlo. Uviděl jsem stříbrné tělo pstruha duhového. Třpytka se zastavila. Myslel jsem, že pstruha ztratím, protože bojoval urputně, bez hany a bázně. Ale nakonec jsem ho zvládl. Když jsem ho přivedl do podběráku, měřil 34 cm.
 
Pak jsme se přesunuli na kaprový rybník. Nahodil jsem na volnou vodu. Asi jsem měl dobrou návnadu i nástrahu, za čtvrthodinku jsem se dočkal záběru. Následovala ohromná rána do prutu, prostě mazec. Silná ryba si nekompromisně odmotávala vlasec. Byla to ale paráda, boj, zážitek. Ulovil jsem kapra v délce 53 cm a podle mě bojoval, jako kdyby měl o nějaké centimetry víc. Vážil 4,3 kg. Pustil jsem ho a šel lovit dál.
 
Na místo se od té doby rád vracím a hned při druhé návštěvě jsem dostal kapra, který měřil  57 cm a vážil 4,5 kg. Na rybách je krásně!
JIŘÍ MRÁZ, 14 let

 
DOBRÝ DEN,
 
jmenuji se Lukášek Kebrdle. Loni jsem byl s rodiči na dovolené u řeky Lužnice a poprvé v životě jsem tam s tatínkem chytal ryby. Ze svého prvního úlovku jsem měl moc velkou radost. Zdravíme redakci a hlásíme, že jsme s vnoučkem pořád na rybách a nejraději muškaříme!
Jirka a Davídek z Brna

 
DOBRÝ DEN, MILÁ REDAKCE!
 
Touto cestou chceme poděkovat firmě pana Petra Dobeše, který má obchod se sítěmi. Díky němu se nám konečně podařilo vyřešit malý prostor v budově naší mateřské školky. Nápad se sí- těmi zavěšenými pod stropem na míče a stavebnice se vyplatil – máme prostor na cvičení. Pan Dobeš, který reagoval na rybářské SOS pro speciální MŠ, nám velmi pomohl. Všem rybářům, kteří tuto akci realizovali, mnohokrát děkujeme.
 
A to není všechno…
Díky patří i panu J. Kučerovi a jeho firmě CHYŤ a PUSŤ, která zpestřila práci pedagogů. Jsme totiž malá mateřská škola s 50 zdravotně postiženými dětmi, kterým se snažíme zajistit kvalitní vstup do života a společnosti. Připravujeme pro ně i rodiče různé akce. Jednou z nich byla i Drakiáda. Při jednom setkání s rodiči jsme při výrobě draků zjistili, že vodící šňůry jsou drahé a navíc jsme jich potřebovali hodně. Jenže jeden obětavý tatínek, rybář, prostřednictvím webových stránek oslovil mnoho rybářů a vznikla z toho nádherná spolupráce. Zakrátko jsme ve školce měli nejen potřebné šňůry, ale i rybářské vybavení a další maličkosti. Příští rok akci určitě zopakujeme, dětem se vše kolem rybaření moc líbilo.

 
MILÁ REDAKCE!
 
U nás v Javorníku rybářský kroužek není a tak chodím na ryby s dědou. V listopadu jsem chytila svého úplně prvního kapra, měřil 55 cm. Měla jsem strašnou radost. Původně jsem ho chtěla pustit, ale nakonec jsem ho donesla domů babičce. Na Vánoce.
KLÁRKA KOZLOVÁ, Javorník

 

Komentáře

Přidat komentář: